Start od the content

Teaching staff

 

Professors/res 1r Curs

Nota: amb negreta es mostren els coordinadors de cada assignatura.

Bioestadística Codi: 101605
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Vilaprinyo Ester Lectora  A-6702-2010 evilaprinyo@cmb.udl.cat
Benítez Iglesia Ivan PI    
         
Biologia Cel·lular Codi: 101608
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Casas Celia TU B-4963-2010 celia.casas@cmb.udl.cat
Llovera Marta Agregat B-5585-2009 marta.llovera@cmb.udl.cat
         
Biologia Molecular Codi: 101609
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Ferrezuelo Munoz Francisco Agregat E-7511-2010 ferrezuelof@cmb.udl.cat
         
Bioquímica Codi: 101607
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Espinet Carme TU A-7950-2010 carme.espinet@cmb.udl.cat
Bellmunt M. Josep CEU C-3784-2011 mjosep.bellmunt@cmb.udl.cat
Herreros Judit Agregat B-5809-2009 j.herreros@cmb.udl.cat
         
Física Codi: 101606
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Pérez García Pedro J. CU   p.j.perez@macs.udl.cat
         
Matemàtiques Codi: 101604
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Bailo Esteban PDI-Doctor C-7747-2011 ebailo@matematica.udl.cat
         
Química General i Orgànica Codi: 101600
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Villorbina Noguera Gemma Agregat B-8439-2011 gemmav@quimica.udl.cat
Companys Ferrat Encarnació Agregat   ecompanys@quimica.udl.cat
Rey Castro Carlos Agregat E-9647-2010 carlos.rey@quimica.udl.cat
Torregrosa Garcia Ruben Associat   rtorregrosa@quimica.udl.cat
Garcés González José Luis Agregat   jlgarces@quimica.udl.cat
         
Termodinámica i Cinètica Química Codi: 101601
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Salvador Turégano José TU   salvador@quimica.udl.cat
Companys Ferrat Encarnació Agregat   ecompanys@quimica.udl.cat
Rey Castro Carlos Agregat   carlos.rey@quimica.udl.cat

 

 


Professors/res 2n Curs

Nota: amb negreta es mostren els coordinadors de cada assignatura.

Documentació i recursos bibliogràfics a biotecnologia Codi: 101643
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Santiveri Paquita TU D-3904-2013 santiveri@pvcf.udl.cat
         
Enginyeria Genètica Codi: 101611
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Gari Eloi Agregat A-5996-2010 eloi.gari@cmb.udl.cat
         
Fisiologia Animal Codi: 101616
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Jové Mariona Agregat M-9104-2016 mariona.jove@udl.cat
         
Fisiologia i Cultius Cel·lulars Vegetals Codi: 101615
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Pelacho Aja Ana Mª CU   pelacho@hbj.udl.cat
         
Fonaments d'Enginyeria Bioquímica Codi: 101602
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Garza Garza Salvador TU   garza@tecal.udl.cat
Gimeno año Vicente TU   gimeno@tecal.udl.cat
         
Genètica Codi: 101606
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Fibla Palazon Joan TU C-5561-2008 joan.fibla@cmb.udl.cat
López Ortega Ricard Associat   ricardlopez@comll.cat
Sanuy Castells Delfi CEU  B-8414-2011 dsanuy@prodan.udl.cat
         
Microbiologia I Codi: 101613
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
de la Torre Ruiz Maria Ángels Agregat A-7357-2010 madelatorre@cmb.udl.cat
Colomina Cols Neus Agregat   neus.colomina@cmb.udl.cat
         
Microbiologia II Codi: 101614
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Herrero Perpiñan Enrique CU B-5592-2009 enric.herrero@cmb.udl.cat
Achon Sama Ángels Associat   achon@pvcf.udl.cat
Colomina Cols Neus Agregat   neus.colomina@cmb.udl.cat
Medina Piles Vicente CU   medinap@pvcf.udl.cat
         
Tècniques Instrumentals Codi: 101617
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Eras Joli Jordi Agregat  C-4841-2011 eras@quimica.udl.cat
Aguilar Camaño David Associat   david.aguilar@udl.cat
Gatius Cortiella Ferran Lector D-9184-2012 fernando.gatius@udl.cat
Novo Fernández Olalla Becaria FPU   olalla.novo@quimica.udl.cat
         
Tecnologia Química Codi: 101603
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Rey Castro Carlos Agregat E-9647-2010 carlos.rey@quimica.udl.cat
Companys Encarnació Agregat   ecompanys@quimica.udl.cat
Cruz González Sara Associat   scruz@quimica.udl.cat

 

 


Professors/res 3r Curs

Nota: amb negreta es mostren els coordinadors de cada assignatura.

Bioinformàtica Codi: 101612
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Vaqueiro De Castro A Rui Carlos Agregat C-5920-2009 ralves@cmb.udl.cat
         
Biorreactors Codi: 101620
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Garvin Arnes Alfonso Agregat B-4963-2010 garvin@tecal.udl.cat
         
Biotecnologia Vegetal Codi: 101621
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Bassie Ludovic TU D-9155-2012 ludovic.bassie@pvcf.udl.cat
Capell Capell Teresa CU B-2757-2011 teresa.capell@pvcf.udl.cat
         
Fermentacions Alimentaries Codi: 101623
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Marin Sonia Agregat   smarin@tecal.udl.cat
         
Gestió de Bioempreses i Aspectes Legals i Ètics de la Biotecnologia Codi: 101624
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Ramos Girona Antonio Javier CU B-3934-2011 ajramos@tecal.udl.cat
Cierco Cesar TU   cesar@dpub.udl.cat
Elez Martinez Pedro Agregat A-9286-2010 pelez@tecal.udl.cat
Juarez Rubio Francisco CU   fjuarez@aegern.udl.cat
Sanchís Almenar Vicente CU   vsanchis@tecal.udl.cat
         
Immunologia i Cultius Cel·lulars Animals Codi: 101619
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Mora Giral Concepcion Agregat A-8280-2010 conchi.mora@mex.udl.cat
Llovera Marta Agregat B-5585-2009 marta.llovera@cmb.udl.cat
         
Processos i Productes Biotecnològics Codi: 101622
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Elez Martinez Pedro Agregat A-9286-2010 pelez@tecal.udl.cat
Herrero Perpiñan Enrique CU B-5592-2009 enric.herrero@cmb.udl.cat
         
Proteòmica i Enginyeria De Proteïnes Codi: 101618
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Villorbina Noguera Gemma Agregat B-8439-2011 gemmav@quimica.udl.cat
Aguilar Camaño David Associat   david.aguilar@udl.cat
Lara Ayala Isabel TU   lara@quimica.udl.cat
Rey Castro Carlos Agregat  E-9647-2010 carlos.rey@quimica.udl.cat
Tamarit Jordi Agregat C-6316-2008 jordi.tamarit@cmb.udl.cat
Intensificació en tècniques d'anàlisi avançades Codi: 101644
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Canela-Garayoa Ramon CU   canela@quimica.udl.cat
Eras Joli Jordi Agregat  C-4841-2011 eras@quimica.udl.cat
Egea Joaquim Associat   joaquim.egea@cmb.udl.cat
Marsol Valls Alexis PI   alexis.marsol@quimica.udl.cat

 

 


Professors/res 4t Curs

Nota: amb negreta es mostren els coordinadors de cada assignatura.

Aplicació de la Biotecnologia Industrial Codi: 101635
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Canela-Garayoa Ramon  CU   canela@quimica.udl.cat
Eras Joli Jordi Agregat C-4841-2011 eras@quimica.udl.cat
         
Aplicacions Biotecnològiques del Cultiu In Vitro de Cèl·lules i Teixits Vegetals Codi: 101642
Professorat   Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Pelacho Aja Ana Mª CU   pelacho@hbj.udl.cat
Martin Closas Lluis TU   martin@hbj.udl.cat
         
Aplicacions Biotecnològiques per a la Millora de la Productivitat dels Cultius Codi: 101630
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Savin Parisier Roxana Agregat C-7646-2011 savin@pvcf.udl.cat
Michelena Barcena Antonio CEU   michelena@pvcf.udl.cat
Romagosa Clariana Ignacio CU A-8701-2011 iromagosa@pvcf.udl.cat
Slafer Gustavo Agregat A-8694-2011 slafer@pvcf.udl.cat
         
Aplicació de l'anàlisi multivariant en biotecnologia  Codi: 101636
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Gatius Cortiella Ferran Lector D-9184-2012 fernando.gatius@udl.cat
         
Biotecnologia Ambiental Codi: 101628
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Collado Santolaria Noemi Associat   noemi@macs.udl.cat
         
Biotecnologia Biomèdica Codi: 101627
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Sanchis Daniel Agregat C-8077-2009 daniel.sanchis@cmb.udl.cat
De La Torre Ruiz Maria Ángeles TU A-7357-2010 madelatorre@cmb.udl.cat
Colomina Neus Agregat  C-4449-2011 neus.colomina@cmb.udl.cat
Herreros Judit Agregat B-5809-2009 j.herreros@cmb.udl.cat
Llovera Marta Agregat B-5585-2009 marta.llovera@cmb.udl.cat
         
Biotecnologia Farmacèutica Codi: 101625
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Ribas Fortuny Judit Lector B-3362-2011 judit.ribas@mex.udl.cat
Boix Jacint TU C-3961-2011 jacint.boix@mex.udl.cat
         
Biotecnologia per a la Millora de Processos i Productes Alimentaris Codi: 101633
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Pagan Gilabert Jordi TU F-9190-2012 jpagan@tecal.udl.cat
Elez Martinez Pedro Agregat A-9286-2010 pelez@tecal.udl.cat
         
Patologia Molecular i Diagnòstic Biomèdic Codi: 101626
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Torres Rosell Jordi Agregat A-4213-2010 jordi.torres@cmb.udl.cat
Matias I Guiu Xavier CU C-3039-2009 xmatias@cmb.udl.cat
Herreros Judit Agregat B-5809-2009 j.herreros@cmb.udl.cat
Ros Salvador Joaquim CU A-7480-2010 joaquim.ros@cmb.udl.cat
Tarragona Jordi Associat C-6625-2011 jordi.tarragona@cmb.udl.cat
Fibla  Joan  TU C-5561-2008 joan.fibla@cmb.udl.cat
         
Economia de la Bioempresa Codi: 101637
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Viladrich Grau Montserrat CU   montse.viladrich@aegern.udl.cat
Clop I Gallart M. Mercè TEU   mclop@aegern.udl.cat
Juarez Rubio Francisco CU   fjuarez@aegern.udl.cat
         
Metabolisme Secundari de Plantes Codi: 101641
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Pelacho Aja Ana Mª CU   pelacho@hbj.udl.cat
         
Millora Genètica i Reproducció Animal Codi: 101632
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Pena Subira Romi Agregat C-7756-2011 romi.pena@prodan.udl.cat
Gosalvez Lara Luis F. CU   lfgosalvez@prodan.udl.cat
Serrano Pérez Beatriz Lector   bserrano@prodan.udl.cat
         
Producció Biotecnològica d'Ingredients Alimentaris Codi: 101634
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Elez Martinez Pedro Agregat A-9286-2010 pelez@tecal.udl.cat
Esqué Inglés Dolors Associat   desque@tecal.udl.cat
Marin Sonia Agregat   smarin@tecal.udl.cat
         
Producció i Sanitat Animal Codi: 101631
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Nogareda Burch Carmina Agregat B-8626-2011 cnogareda@prodan.udl.cat
Moreno Martinez Jose A.  Associat   joseantonio.moreno@udl.cat
Serrano Pérez Beatriz LECTOR   bserrano@prodan.udl.cat
         
Tècniques de Laboratori de Biotecnologia de Plantes Codi: 101629
Professorat Perfil acadèmic ResearcherID Adreça mail
Bassie Ludovic Agregat  D-9155-2012 ludovic.bassie@pvcf.udl.cat